零部件号:B-1RS12MM
规格
安全的产品选择:
目录
直通型,调节阀杆
Features: Live-loaded packing system; Compact design; Working pressures up to 6000 psig (413 bar); Temperatures up to 600°F (315°C)
Features: Step-by-step identification procedure for threads and end connections.
Procedure for installing Swagelok tube fittings in sizes over 1 inch or 25 mm.
规格
B-1RS12MM — 黄铜整体式阀帽针阀,0.73 Cv,12 mm 世伟洛克卡套管接头,调节阀杆
| 属性 | 值 |
|---|---|
| 阀体材料 | 黄铜 |
| 清洁工艺 | 标准清洁和包装 (SC-10) |
| 接头 1 尺寸 | 12 mm |
| 接头 1 类型 | 世伟洛克® 卡套管接头 |
| 接头 2 尺寸 | 12 mm |
| 接头 2 类型 | 世伟洛克® 卡套管接头 |
| Cv 最大值 | 0.73 |
| 手柄类型 | 酚醛球形 |
| 低排放认证 | 是 |
| 最高温度,°F (°C) | 400 (204) |
| 最高温度压力额定值 | 400°F @ 390 PSIG /204°C @ 26 BAR |