零部件号:SS-63TS12MM
规格
Sélection des produits en toute sécurité :
目录
2 通直通型
Features: 1/8 to 2 in. and 6 to 25 mm sizes; Stainless steel, carbon steel, brass, and special alloy materials; On-off (2-way) and switching (3-way) valves; Compensating seat design; Live-loaded, two-piece stem packing
Features: Operating temperatures up to 400°F (204°C); Working pressures up to 2200 psig (151 bar); Stainless steel or carbon steel construction
Latch lock handle assembly to 4-bolt and 8-bolt 60 series ball valves
S60P steam series ball valve maintenance instructions
Caution: Pneumatic actuator operation is sensitive to valve packing nut adjustment.
60 Series Ball Valves, 4-Bolt, No Lube Instructions
This ball replacement kit must be used with the proper 60 series seal maintenance kit.
This stem replacement kit must be used with the proper60 series seal maintenance kit.
60 and 60X Series 4-Bolt Ball Valves Maintenance Instructions
规格
| 属性 | 值 |
|---|---|
| 球/阀杆材料 | 不锈钢 |
| 阀体材料 | 316 不锈钢 |
| 清洁工艺 | 标准清洁和包装 (SC-10) |
| 接头 1 尺寸 | 12 mm |
| 接头 1 类型 | 世伟洛克® 卡套管接头 |
| 接头 2 尺寸 | 12 mm |
| Cv 最大值 | 7.5 |
| 法兰密封材料 | 碳氟 FKM |
| 手柄颜色 | 黑色 |
| 手柄类型 | 杆形 |
| 低排放认证 | 是 |
| 室温压力额定值 | 2200 PSIG @ 100 °F /151 BAR @ 37 °C |