Part #: SS-12TF-MM-60
Specifications
Safe Product Selection
不锈钢三通型颗粒过滤器,12 mm 世伟洛克卡套管接头,孔隙尺寸 60 微米
Log in or Register to view price
Catalogs
Tee-Type Filters
Features: Remove system particulate contaminants; Gas and liquid service; 1/8 to 1/2 in. and 3 to 12 mm end connections; Stainless steel and brass materials
Features: Step-by-step identification procedure for threads and end connections.
Procedure for installing Swagelok tube fittings in sizes over 1 inch or 25 mm.
Specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| Body Material | 316 不锈钢 |
| Cleaning Process | 标准清洁和包装 (SC-10) |
| Connection 1 Size | 12 mm |
| Connection 1 Type | 世伟洛克® 卡套管接头 |
| Connection 2 Size | 12 mm |