Part #: 304-S1T-PP-12TM
Specifications
Safe Product Selection
Bolted Plastic Clamp Twin Tube Support Kit, 12 mm Tube Size, Polypropylene Support Body
Log in or Register to view price
Catalogs
Bolted Plastic Clamp Twin Tube Support
Features: Standard instrumentation tubing; 1/8 to 2 in. and 3 to 25 mm outside diameter; Marked to indicate size, material, specifications, and heat number
Specifications
304-S1T-PP-12TM — Bolted Plastic Clamp Twin Tube Support Kit, 12 mm Tube Size, Polypropylene Support Body
| Attribute | Value |
|---|---|
| Body Material | Polypropylene |
| Hardware Material | 304 Stainless Steel |
| Tube OD | 12 mm |