Part #: SS-45XS12MM
Specifications
Attribute Value
Ball/Stem Material 不锈钢
Body Material 316 不锈钢
Cleaning Process 标准清洁和包装 (SC-10)
Connection 1 Size 12 mm
Connection 1 Type 世伟洛克® 卡套管接头
Connection 2 Size 12 mm
Connection 2 Type 世伟洛克® 卡套管接头
Connection 3 Size 12 mm
Connection 3 Type 世伟洛克® 卡套管接头
CV Maximum 3.8
Flow Path 标准
Flow Pattern 3 通,切换
Handle Color 黑色
Handle Style 杆形
Low Emissions Certified
Orifice 0.406 in /10.3 mm
Packing Material PTFE
Ring/Disc Material PTFE 涂层不锈钢
Room Temperature Pressure Rating 1500 PSIG @ 100 °F /103 BAR @ 37 °C
Service Class 常规
Testing 按照 WS-22 进行测试
3-Way Switching
Contact
Safe Product Selection
不锈钢 1 件式 40 系列 3 通球阀,4.6 Cv,12 mm 世伟洛克卡套管接头
Part #: SS-45XS12MM
View Catalog
Add To Favorites
Catalogs
3-Way Switching
Specifications
SS-45XS12MM — 不锈钢 1 件式 40 系列 3 通球阀,4.6 Cv,12 mm 世伟洛克卡套管接头
Attribute Value
Ball/Stem Material 不锈钢
Body Material 316 不锈钢
Connection 1 Size 12 mm
Connection 2 Size 12 mm
Connection 3 Size 12 mm
CV Maximum 3.8
Flow Path 标准
Flow Pattern 3 通,切换
Handle Color 黑色
Handle Style 杆形
Low Emissions Certified
Orifice 0.406 in /10.3 mm
Packing Material PTFE