零部件号:SS-63TS12MM
规格
安全的产品选择:
目录
2 通直通型
Features: 1/8 to 2 in. and 6 to 25 mm sizes; Stainless steel, carbon steel, brass, and special alloy materials; On-off (2-way) and switching (3-way) valves; Compensating seat design; Live-loaded, two-piece stem packing
Features: Operating temperatures up to 400°F (204°C); Working pressures up to 2200 psig (151 bar); Stainless steel or carbon steel construction
规格
| 属性 | 值 |
|---|---|
| 球/阀杆材料 | 不锈钢 |
| 阀体材料 | 316 不锈钢 |
| 清洁工艺 | 标准清洁和包装 (SC-10) |
| 接头 1 尺寸 | 12 mm |
| 接头 1 类型 | 世伟洛克® 卡套管接头 |
| 接头 2 尺寸 | 12 mm |
| Cv 最大值 | 7.5 |
| 法兰密封材料 | 碳氟 FKM |
| 手柄颜色 | 黑色 |
| 手柄类型 | 杆形 |
| 低排放认证 | 是 |
| 室温压力额定值 | 2200 PSIG @ 100 °F /151 BAR @ 37 °C |