型番: SS-12P6T-MM
仕様
安全な製品の選定について:
カタログ
2方タイプ・ストレート型
Features: Working pressures up to 3000 psig (206 bar); Swagelok® tube fitting and NPT and ISO tapered pipe end connections; 1/8 through 1/2 in. and 6 through 12 mm sizes; Brass and 316 stainless steel materials
Features: Step-by-step identification procedure for threads and end connections.
Procedure for installing Swagelok tube fittings in sizes over 1 inch or 25 mm.
仕様
SS-12P6T-MM — Stainless Steel Quarter Turn Instrument Plug Valve, 12 mm Swagelok Tube Fitting, 4.8 Cv
| 属性 | 値 |
|---|---|
| ボディ材質 | 316 Stainless Steel |
| 洗浄プロセス | Standard Cleaning and Packaging (SC-10) |
| コネクション1 サイズ | 12 mm |
| コネクション1 タイプ | Swagelok® Tube Fitting |
| コネクション2 サイズ | 12 mm |