Part #: SS-10C-MM-10
Specifications
Attribute Value
Body Material 316 不锈钢
Cleaning Process 标准清洁和包装 (SC-10)
Connection 1 Size 10 mm
Connection 1 Type 世伟洛克® 卡套管接头
Connection 2 Size 10 mm
Connection 2 Type 世伟洛克® 卡套管接头
Cracking Pressure 10 psi (0.69 bar, 0.069 MPa)
CV Maximum 1.68
O-Ring Material 碳氟 FKM
Room Temperature Pressure Rating 3000 PSIG @ 100 °F /206 BAR @ 37 °C
Surface Finish 标准
Testing 无可选测试
Fixed Pressure
联系人
安全的产品选择:
不锈钢提升阀芯单向阀,固定压力,10 mm 世伟洛克卡套管接头,10 psig (0.69 bar)
Part #: SS-10C-MM-10
View Catalog
Add To Favorites
Catalogs
Fixed Pressure
Specifications
SS-10C-MM-10 — 不锈钢提升阀芯单向阀,固定压力,10 mm 世伟洛克卡套管接头,10 psig (0.69 bar)
Attribute Value
Body Material 316 不锈钢
Connection 1 Size 10 mm
Connection 2 Size 10 mm
CV Maximum 1.68
O-Ring Material 碳氟 FKM