Part #: CWS-C.062-1.105-P
Specifications
安全的产品选择:
Tungsten Electrodes, 0.062 x 1.105 in. (1.5 x 28.1 mm), Please order in multiples of ten
Log in or Register to view price
Catalogs
Tungsten Electrodes
电源可供用于可靠、稳定的轨道钨极气体保护电弧焊 ; 输出电流的峰值高达 200 A ; 多语种彩色触摸屏,易于使用 ; 集成式流体流量控制器可自动控制外径保护气体流量 ; 重量不足 50 lb (或 23 kg) ; 与世伟洛克焊接系统焊接头兼容
Specifications
CWS-C.062-1.105-P — Tungsten Electrodes, 0.062 x 1.105 in. (1.5 x 28.1 mm), Please order in multiples of ten
| Attribute | Value |
|---|---|
| Electrode Diameter | 0.062 in. (1.5 mm) |
| Electrode Length | 1.105 in. (28.1 mm) |