Part #: SS-12TF-MM-60
Specifications
Safe Product Selection
不锈钢三通型颗粒过滤器,12 mm 世伟洛克卡套管接头,孔隙尺寸 60 微米
Log in or Register to view price
Catalogs
Tee-Type Filters
Features: Step-by-step identification procedure for threads and end connections.
Pages 1-3. Features: installation in high-pressure applications and high safety-factor systems.
安装尺寸大于1in.或者25mm的世伟洛克卡套管接头时请遵循本规范。
Specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| Body Material | 316 Stainless Steel |
| Cleaning Process | Standard Cleaning and Packaging (SC-10) |
| Connection 1 Size | 12 mm |
| Connection 1 Type | Swagelok® Tube Fitting |
| Connection 2 Size | 12 mm |