Réf. pièce : SS-MB-62-F04-11DIN-M
Spécifications
Sélection des produits en toute sécurité :
Actuator Mounting Bracket Kit for 62 Series Ball Valve (ISO 5211-Compliant Pneumatic Actuators, F04 Flange Size, 11 mm DIN Coupling)
Ouvrir une session ou s’inscrire pour afficher des prix
Catalogues
安装支架成套件
1/8 至 2 in. 和 6 至 25 mm 口径, 不锈钢、碳钢和黄铜和特种合金材料, 通-断 (2 通) 阀和切换 (3 通) 阀, 补偿阀座设计, 活动负载的、两件式阀杆填料
Features: Operating temperatures up to 400°F (204°C); Working pressures up to 2200 psig (151 bar); Stainless steel or carbon steel construction
60 Series Flange Seal Installation
工具清单; 六角扳手: 1/8 in., 9/64 in., 5/32 in., 3/16 in., 5/16 in.; 开口延伸工具: 5/16 in., 3/8 in., 7/16 in., 9/16 in., 5/8 in., 3/4 in., 11/16 in., 15/16 in.; 扭矩扳手,可以达到 700 in.·lbs (79.1 N·m, 806 cm·kg)
Electric Actuator Installation
Spécifications
SS-MB-62-F04-11DIN-M — Actuator Mounting Bracket Kit for 62 Series Ball Valve (ISO 5211-Compliant Pneumatic Actuators, F04 Flange Size, 11 mm DIN Coupling)