Part #: SS-12M1-PC
Specifications
安全的产品选择:
Stainless Steel Swagelok Tube Fitting, Port Connector, 12 mm Tube OD
Log in or Register to view price
Catalogs
直通
可用于尺寸为 1/16 至 2 in. 和 2 至 50 mm 的卡套管, 首次安装后具有一致的可检测性, 易于拆开和重新紧固, 有各种材料和结构
Features: Step-by-step identification procedure for threads and end connections.
Specifications
SS-12M1-PC — Stainless Steel Swagelok Tube Fitting, Port Connector, 12 mm Tube OD
| Attribute | Value |
|---|---|
| 阀体材料 | 316 Stainless Steel |
| 内孔直通 | 否 |
| 清洁工艺 | Standard Cleaning and Packaging (SC-10) |
| 接头 1 尺寸 | 12 mm |
| 接头 1 类型 | Swagelok® Tube Adapter |
| 接头 2 尺寸 | 12 mm |