零部件号:SS-CHS8-25
目录
Fixed Pressure
规格
SS-CHS8-25 — 不锈钢提升阀芯 6000 psig (413 bar) 单向阀,1/2 in. 世伟洛克卡套管接头,25 psig (1.8 bar)
| 属性 | 值 |
|---|---|
| Backup Ring Material | PTFE |
| Body Material | 316 不锈钢 |
| Cleaning Process | 标准清洁和包装 (SC-10) |
| Connection 1 Size | 1/2 in. |
| Connection 1 Type | 世伟洛克® 卡套管接头 |
| Connection 2 Size | 1/2 in. |
| Connection 2 Type | 世伟洛克® 卡套管接头 |
| Cracking Pressure | 25 psi (1.8 bar, 0.18 MPa) |
| CV Maximum | 1.8 |
| O-Ring Material | 碳氟 FKM |
| Room Temperature Pressure Rating | 6000 PSIG @ 100 °F /413 BAR @ 37 °C |