零部件号:SS-QC6-B-10M0
规格
安全的产品选择:
目录
本体
Features: Step-by-step identification procedure for threads and end connections.
Warning: System pressure must not exceed 250 psig (17.2 bar) at 70°F (20°C) when coupling and uncoupling this product. When uncoupling single-end shutoff quick-connects, system pressure on stem side will vent to atmosphere.
规格
SS-QC6-B-10M0 — Stainless Steel Instrumentation Quick Connect Body, 0.5 Cv, 10 mm Swagelok Tube Fitting
| 属性 | 值 |
|---|---|
| 阀体材料 | 316 Stainless Steel |
| 清洁工艺 | Standard Cleaning and Packaging (SC-10) |
| 接头 1 尺寸 | 10 mm |