Part #: SS-RDK-16-1900
Specifications
Safe Product Selection
16D 系列整体式阀帽非旋转阀杆阀用不锈钢安全膜成套件,1900 ± 100 psig (130 ± 6.8 bar)
Log in or Register to view price
Catalogs
安全膜成套件
压力达 3000 psig (206 bar); 用 PEEK 阀杆尖时,温度达 450°F (232°C); 不锈钢、黄铜和合金 400 材料
Features: Step-by-step identification procedure for threads and end connections.
Installation instructions, rupture disc kit ordering numbers, and precautions.
Pages 1-3. Features: installation in high-pressure applications and high safety-factor systems.
安装尺寸大于1in.或者25mm的世伟洛克卡套管接头时请遵循本规范。
Specifications
SS-RDK-16-1900 — 16D 系列整体式阀帽非旋转阀杆阀用不锈钢安全膜成套件,1900 ± 100 psig (130 ± 6.8 bar)
| Attribute | Value |
|---|---|
| 阀体材料 | 不锈钢 |
| 清洁工艺 | 标准清洁和包装 (SC-10) |
| 特点 | 1900 PSI |