Part #: SS-12M0-6-8
Specifications
Safe Product Selection
Stainless Steel Swagelok Tube Fitting, Union, 12 mm x 1/2 in. Tube OD
Log in or Register to view price
Catalogs
Straights
可用于尺寸为 1/16 至 2 in. 和 2 至 50 mm 的卡套管, 首次安装后具有一致的可检测性, 易于拆开和重新紧固, 有各种材料和结构
Features: Step-by-step identification procedure for threads and end connections.
Specifications
SS-12M0-6-8 — Stainless Steel Swagelok Tube Fitting, Union, 12 mm x 1/2 in. Tube OD
| Attribute | Value |
|---|---|
| Body Material | 316 Stainless Steel |
| Bored Through | No |
| Cleaning Process | Standard Cleaning and Packaging (SC-10) |
| Connection 1 Size | 12 mm |