零部件号:SS-10C-MM-1
规格
安全的产品选择:
目录
固定压力
Features: Working pressures up to 6000 psig (413 bar); Adjustable and fixed cracking pressures Variety of end connections; 316 stainless steel and brass materials
Features: Step-by-step identification procedure for threads and end connections.
Procedure for installing Swagelok tube fittings in sizes over 1 inch or 25 mm.
规格
SS-10C-MM-1 — 不锈钢提升阀芯单向阀,固定压力,10 mm 世伟洛克卡套管接头,1 psig (0.07 bar)
| 属性 | 值 |
|---|---|
| 阀体材料 | 316 不锈钢 |
| 清洁工艺 | 标准清洁和包装 (SC-10) |
| 接头 1 尺寸 | 10 mm |
| 接头 1 类型 | 世伟洛克® 卡套管接头 |
| 接头 2 尺寸 | 10 mm |
| 接头 2 类型 | 世伟洛克® 卡套管接头 |
| 开启压力 | 1 psi (0.07 bar, 0.007 MPa) |
| Cv 最大值 | 1.68 |
| O 型圈材料 | 碳氟 FKM |
| 室温压力额定值 | 3000 PSIG @ 100 °F /206 BAR @ 37 °C |