型番: SS-63TS16MM
仕様
安全的产品选择:
Kugelhahn, Edelstahl, Serie 60, dreiteilig, 16 mm Swagelok Rohrverschraubung, Sitze aus verstärktem PTFE
3-piece 2-way stainless steel ball valve with 16 mm Swagelok tube fittings, reinforced PTFE seats, lever handle. Rated 2200 PSIG @ 100°F for shutoff flow.
ログインまたは登録して価格を見る
カタログ
2方タイプ・ストレート型
1/8 至 2 in. 和 6 至 25 mm 口径, 不锈钢、碳钢和黄铜和特种合金材料, 通-断 (2 通) 阀和切换 (3 通) 阀, 补偿阀座设计, 活动负载的、两件式阀杆填料
Features: Operating temperatures up to 400°F (204°C); Working pressures up to 2200 psig (151 bar); Stainless steel or carbon steel construction
Latch lock handle assembly to 4-bolt and 8-bolt 60 series ball valves
只适用于3通:检验执行轴上的涂料点位置; 它应该朝向 线管连接; 从执行器上去除四个安装支架螺丝; 将安装支架置于执行器上,转动它直到墙面安装翼片位 置远离执行器的前部; 重装四个安装支架螺丝并拧紧到 20到30 in.·lb (2.3 到 3.4 N·m).
工具清单; 六角扳手: 1/8 in., 9/64 in., 5/32 in., 3/16 in., 5/16 in.; 开口延伸工具: 5/16 in., 3/8 in., 7/16 in., 9/16 in., 5/8 in., 3/4 in., 11/16 in., 15/16 in.; 扭矩扳手,可以达到 700 in.·lbs (79.1 N·m, 806 cm·kg)
Caution: Pneumatic actuator operation is sensitive to valve packing nut adjustment.
Abstract of Cleaning Procedure For Chlorine Series Valves.
60 Series Flange Seal Installation
仕様
SS-63TS16MM — Kugelhahn, Edelstahl, Serie 60, dreiteilig, 16 mm Swagelok Rohrverschraubung, Sitze aus verstärktem PTFE
| 属性 | 値 |
|---|---|
| ボール型/ステム材質 | Edelstahl |
| ボディ材質 | Edelstahl 316 |
| 洗浄プロセス | Standardreinigung und -verpackung (SC-10) |
| コネクション1 サイズ | 16 mm |
| コネクション1 タイプ | Swagelok® Rohrverschraubung |
| コネクション2 サイズ | 16 mm |
| コネクション2 タイプ | Swagelok® Rohrverschraubung |
| フランジ・シール材質 | Fluorkautschuk FPM |
| フロー・パターン | 2-Wege, Absperr, Gerade |
| ハンドル・カラー | Schwarz |
| ハンドル・タイプ | Hebel |
| 低排出ガス認定 | Ja |
| 室温における最高使用圧力 | 151 BAR bei 37 °C /2200 PSIG bei 100 °F |