型番: 6LV-4-VCR-6-DM-026P
仕様
安全な製品の選定について:
カタログ
ストレート型
Features; 1/16 to 1 in. and 6 to 18 mm sizes; High-purity stainless steels; The original design; the authentic VCR brand
Features: Step-by-step identification procedure for threads and end connections.
仕様
6LV-4-VCR-6-DM-026P — 316L VAR VCR Face Seal Fitting, Flow Restrictor, 0.026 in. (0.660 mm) Minimum Nominal Opening
| 属性 | 値 |
|---|---|
| ボディ材質 | 316L VARステンレス鋼 |
| 洗浄プロセス | 超高純度工程仕様(Swagelok SC-01仕様) |
| コネクション1 サイズ | 1/4 インチ |
| コネクション1 タイプ | VCR® メタル・ガスケット式面シール継手 |
| コネクション2 サイズ | 1/4 インチ |
| コネクション2 タイプ | VCR® メタル・ガスケット式面シール継手 |
| 特徴 | 電解研磨 |
| 流量制限 | カタログ有り |
| 最小呼び穴径 | 0.660 mm (0.026 in.) |