零部件号:SS-62TW6T35-3
规格
安全的产品选择:
目录
2 通直通型
Features: 1/8 to 2 in. and 6 to 25 mm sizes; Stainless steel, carbon steel, brass, and special alloy materials; On-off (2-way) and switching (3-way) valves; Compensating seat design; Live-loaded, two-piece stem packing
Features: Operating temperatures up to 400°F (204°C); Working pressures up to 2200 psig (151 bar); Stainless steel or carbon steel construction
Latch lock handle assembly to 4-bolt and 8-bolt 60 series ball valves
S60P steam series ball valve maintenance instructions
Caution: Pneumatic actuator operation is sensitive to valve packing nut adjustment.
60 Series Ball Valves, 4-Bolt, No Lube Instructions
This ball replacement kit must be used with the proper 60 series seal maintenance kit.
This stem replacement kit must be used with the proper60 series seal maintenance kit.
60 and 60X Series 4-Bolt Ball Valves Maintenance Instructions
规格
SS-62TW6T35-3 — 不锈钢 3 件式 60 系列球阀,加强型 PTFE 阀座, 3 x 3/8 x 0.035 in. 卡套管加长