零部件号:SS-65TS25MM
规格
Подбор изделий с учетом требований безопасности:
Шаровой кран с 3-компонентным корпусом серии 60 из нерж. стали, седла из армированного фторопласта (PTFE), трубный обжимной фитинг Swagelok 25 мм
1" SS 60 Series ball valve with Swagelok tube fittings, SC-11 cleaning, PTFE seats, and swing-out design. Reliable shutoff, low-maintenance, clean-ready.
登录或注册查看价格
目录
2 通直通型
Features: 1/8 to 2 in. and 6 to 25 mm sizes; Stainless steel, carbon steel, brass, and special alloy materials; On-off (2-way) and switching (3-way) valves; Compensating seat design; Live-loaded, two-piece stem packing
Features: Operating temperatures up to 400°F (204°C); Working pressures up to 2200 psig (151 bar); Stainless steel or carbon steel construction
规格
SS-65TS25MM — Шаровой кран с 3-компонентным корпусом серии 60 из нерж. стали, седла из армированного фторопласта (PTFE), трубный обжимной фитинг Swagelok 25 мм
| 属性 | 值 |
|---|---|
| 球/阀杆材料 | Нержавеющая сталь |
| 阀体材料 | Нержавеющая сталь 316 |
| 清洁工艺 | Стандартная инструкция по очистке и упаковке (SC-10) |
| 接头 1 尺寸 | 25 мм |
| 接头 1 类型 | Трубный обжимной фитинг Swagelok® |
| 接头 2 尺寸 | 25 мм |
| 接头 2 类型 | Трубный обжимной фитинг Swagelok® |
| Cv 最大值 | 40 |
| 法兰密封材料 | фторуглерод FKM |
| 手柄颜色 | Черный |
| 手柄类型 | Рычажные |
| 低排放认证 | Да |
| 室温压力额定值 | 2200 фунтов на кв. дюйм, ман. при 100 °F / 151 бар при 37 °C |